squashschool-127x32.gif, 0 kB

TYFLOMASER


O nás


TYFLOMASER navazuje na zažité názvy organizací pomáhajícím již dlouhá desetiletí nevidomým jako TYFLOSERVIS či TYFLOCENTRUM. Tento makarónský název spojuje starořecké slovo „Tyflos” (slepec, nevidomý) s mezinárodně zažitým slovem „maser”.

Naše občanské sdružení „TYFLOS MASER, sdružení nevidomých masérů” (zkráceně TYFLOMASER) je neziskovou organizací, která působí a může rozvíjet svou činnost v atraktivních prostorách v samém centru Prahy na Václavském náměstí zejména díky porozumění a mimořádné vstřícnosti provozovatele ASB squashového a lezeckého centra, které se zde může pochlubit již téměř 20ti letou tradicí.

Posláním TYFLOMASER je zejména:
 • sdružovat zejména nevidomé, těžce zrakově i jinak zdravotně postižené osoby, osoby jim blízké a s nimi sympatizující
 • podporovat a podílet se na začlenění zejména nevidomých, těžce zrakově i jinak zdravotně postižených osob, které se nacházejí v nepříznivé sociální situaci, do většinové společnosti
 • vzdělávat a zaměstnávat zejména nevidomé, těžce zrakově i jinak zdravotně postižené osoby pro účely naplnění poslání sdružení
 • propagovat, podporovat a rozvíjet zejména sport nevidomých, těžce zrakově i jinak zdravotně postižených osob.


 • Naše sdružení je jediné svého druhu v České republice, které zaměstnává výhradně nevidomé a těžce zrakově postižené maséry. Jedním z cílů našeho projektu je být prospěšní široké veřejnosti a ukázat, že i handicap může být v konečném důsledku proměněn ve výhodu ku prospěchu celé společnosti. Tímto také dosahujeme integrace zdravotně postižených osob do většinové společnosti.

  TYFLOS MASER, sdružení nevidomých masérů
  Václavské nám. 835/15, 110 00 Praha 1
  IČO 22747036


  noWer systems © 2006 TOPlist